Google+
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Каталог

ПРЕПОРЪЧАНО:

Субсидии за частни училища или колко са важни едни 20%

 Анализ на Десислава Николова, Институт за пазарна икономика

Преди няколко дни парламентарната комисия по образованието и науката набързо гласува една нова алинея към законопроекта за предучилищното и училищното образование, която с лека ръка успя да опорочи добрата идея държавната субсидия да следва децата, независимо дали те учат в държавни градини и училища или в частни.

Read more...

Последвайте ни

                              

Анкета

Смятате ли, че учителите в частните училища преподават по-добре учебния материал?

Регистрация

Протокол за класиране

Нашите корени 2015ПРОТОКОЛ
за класирането на 
Четиринадесети фолклорен преглед
“Нашите корени” 2015г.

 

  

            Днес, 25.03.2015г. , жури в състав:

                    Петя Букурещлиева - председател

            Членове:

                   Ирена Василева

                   Юлия Цанкова

                   Христо Станков

 

       обсъди представянето на участниците в Четиринадесетия фолклорен преглед “Нашите корени” и класира участниците по възрастови групи и жанрове както следва:


Категория „Певчески групи и хорове”

А.Хорове

I възрастова група:

I място –             ЧДГ „Доверие“ – „Росица роси“, хор с музикален

                           ръководител Веселина Крумова


                                                    II възрастова група:

I място -                   ЧНУ „Веда” „Цонке ле, чушка червена”  и  „Огреяла месечина” , хор с музикален ръководител Иван Дандов


Б. Камерни вокални формации

II възрастова група:

I място -            ЧСОУ „Г.С.Уланова“ – „Изгряла е месечинка“, камерна вокална формация с музикални ръководители Стела Николова и Елизабета Бачева

II място-            не се присъжда


III възрастова група:

I място -                     ЧСОУ „Дрита“„Вечеряй, Радо“, камерна вокална формация с музикален ръководител Силвия Андонова


Категория „Индивидуални изпълнители”


I възрастова група:

I място -                  Яница Николова и Калоян Тренев  – ЧДГ „Веда”- „Стани, стани, Тодоре“  с музикален ръководител Иван Дандов


                                                       II възрастова група:

I място –                Теодора Димитрова и Борис Гачевски - ЧОУ „Веда”„Бре, воденичарю” с музикален ръководител Иван Дандов

I място –               Жасмина Костова - ЧСОУ „Рьорих”„Изгряла е месечина” с музикален ръководител София Василева

II място -               Марта БахароваЧСОУ „Рьорих“„Седнало е Джоре дос“ с музикален ръководител София Василева


                            IV възрастова група:

I място-          Мириям Тараф – ЧСОУ „Дрита“ – „Лудо младо“ с музикален ръководител Силвия Андонова


Категория „Танцови състави”

А.Масови танци

I възрастова група:

I място –     ЧДГ „Дрита” - „Децата на Тракия” с ръководител Йордан Стоянов

I място -                ЧДГ „Веда”„На мегдана сред село, залюляло се хоро” с ръководител Даринка Владимирова

II място-               ЧОУ „Джани Родари“ (подготвителен клас) – „Мари момиченце“ с ръководител Станислав Стойков

II място-               ЧНУ „Питагор“ – „Ръченица“ с ръководител Цветелина Иванова

II място-               ЧДГ „Доверие“ – „Празнично хоро“  с ръководител Мирослава Иванова

II място-               ЧДГ „Доверие“ – „Израсла е черешка“ с ръководител Веселина Крумова

III място-              ЧДГ „Мария Магдалена“ –„На мегдана“  с ръководител Петко Аврамов

III място-              ЧДГ „Еко Дара“ – „Шопски танц“  с ръководител Цвети Здравкова

II възрастова група:

I място-      ЧНУ „Веда“- „Джиновско“ с ръководител Даринка Владимирова

II място-           ЧНУ „Питагор“ – „Джиновско“ с ръководител Цветелина Иванова


III възрастова група:

I място-               ЧНУ „Веда“ – „Петрунино“ с ръководител Даринка Владимирова


Б.Камерни танци

II възрастова група:

II място-                 ЧОУ „Джани Родари“ – „Дайчово“ с ръководител   

                              Станислав Стойков

III възрастова група:

I място-                  ЧНУ „Питагор“ – „Копаница“ с ръководител

                              Цветелина Иванова

IV възрастова група:

I място-                   ЧНУ „Веда“ – „Свирец-игралец“ с ръководител

                               Даринка Владимирова


Категория „Словесен фоклор“:


I възрастова група:

I място -                 ЧДГ „Тути” – „Легенда за Витоша и Люлин” с ръководители Стилиана Воденичарова и Лилия Пешева-Палазова

II място -               ЧДГ „Германи” – „Мързеливата Богданка” с ръководител Гергана Евлогиева

II място-              ЧДГ „Джани Родари“ – „Игрите и приказките на баба и дядо“  с ръководител Силвана Стоилова

 

II възрастова група:

I място-                Радина НяголоваЧСОУ „Дрита“ – „Нема таков у селото“ с ръководител Елизабет Йорданова


IV възрастова група:

I място-               Радо Йонков, Робърт Стоянов и Григор Шукейн - ЧНУ „Веда“ – „Секретар-бирникът“ с ръководител Марян Грозданов

 

Музикално-сценични спектакли:


II възрастова група:


I място -               ЧСОУ „Дрита“ – „Годежари“ с ръководители Силвия Андонова, Елизабет Йорданова и Борислава Панайотова

I място -                ЧОУ „Джани Родари” – „Бабина игра” с ръководител Елка Станчева


IV възрастова група:


I място -             ЧНУ „Веда“ – „Две невести тикви брали“ с ръководител Иван Дандов


Специална награда за цялостна артистична изява на Робърт Стоянов

от ЧНУ „Веда“ във фолклорния преглед „Нашите корени ‘2015“.


Специална награда за успешен дебют на ЧДГ „Еко Дара“ във фолклорния преглед „Нашите корени ‘2015“ – танцов фолклор.


Специална награда за масово участие и напредък на ЧДГ „Доверие“ във фолклорен преглед „Нашите корени ‘2015“ – танцов фолклор.


Поощрение за участие и оригинално изпълнение на учителска група от ЧНУ „Веда“ във фолклорен преглед „Нашите корени ‘2015“.


Снимки от ХІV-то издание на фолклорния преглед разгледайте тук.

Документи за членство

МНЕНИЯ НА УЧЕНИЦИ

ВАШЕТО МНЕНИЕ Е ВАЖНО ЗА НАС!

СПОДЕЛЕТЕ ГО!

Още за "фалшивите" оценки

Видео:Пресконференция

Как можете да станете член на БАЧУ?

Ако сe интересувате как да станете член на БАЧУ и да имате подкрепата на единствената браншова организация в областта на образованието, моля прочетете повече тук.

Виртуално изложение "Частни училища" 2015 г.

Първото в България виртуално изложение вече е факт. Какво можете да научите от него и как ще ви помогне в избора на училище за вас или вашето дете? Научете повече за виртуалното изложение тук.

 

Субсидии от държавата- повече за програмата.

 Повече за програмата "Парите следват ученика" и ще подпомогне ли държавата учениците, които учат в частни училища. Научете повече за тази програма тук.