Google+
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

ПРЕПОРЪЧАНО:

Получаване на стипендии от ученици от частни училища

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 328  ОТ 21 ДЕКЕМВРИ 2017 Г.

за условията и реда за получаване на стипендии от учениците след завършено основно образование

Read more...

Последвайте ни

                              

Анкета

Смятате ли, че учителите в частните училища преподават по-добре учебния материал?

Регистрация

Класиране на ХІІІ-ти фолклорен преглед “Нашите корени” 2013г.

Класирането на  ХІІІ-ти фолклорен преглед  “Нашите корени” 2013г, се проведе на 19.04.2013 г., със жури в състав:

 

 

  1. Петя Букурещлиева
  2. Ирена Василева
  3. Юлия Цанкова
  4. Христо Станков

Журито обсъди представянето на участниците в Тринадесетия фолклорен преглед “Нашите корени” и класира участниците по възрастови групи и жанрове както следва:

Категория „Хорове”
II възрастова група:

I място –     ЧСОУ „Дрита” – „Рипни, Калинке”, вокална формация с ръководител Силвия Андонова

                                                     III възрастова група:
I място -       ЧОУ „Веда” – „Влязла й мома в градинка” и „Кола слиза от планина”, хор с ръководител Иван Дандов
II място -      ЧОУ „Д-р Петър Берон” – „Провикна се Недината  майка” и „Бре, воденичарю”, хор с ръководител Веселина Карафезлиева

Категория „Камерни вокални формации”

I възрастова група:

I място –     ЧДГ „Дрита” – „Помниш ли, Янке”, камерна вокална формация с ръководител Силвена Увалиева
II място –     ЧСОУ „Рьорих” – „Снощи Кера вечерала” и „Малка мома цвете брала”, камерна вокална формация с ръководител Силвия Николова

Категория „Индивидуални изпълнители”

I възрастова група:

I място -       ЧСОУ „Рьорих” - „Дойди, дойди либе  ле”, Маги Николаева с ръководител Силвия Николова
II място –     ЧСОУ „Рьорих” – „Завило се вито хоро”, Марта Димитрова с ръководител Силвия Николова

                                                      II възрастова група:
I място -        ЧСОУ „Веда” – „Китка ти падна, Дено”, Константин-Асен Йорданов с ръководител Иван Дандов
I място -        ЧОУ „Д-р Петър Берон” – „Мятало Ленче ябълка”, Йоанна Христоскова с ръководител Веселина Карафезлиева
II място –      ЧОУ „Д-р Мария Монтесори” – „Седнало е Джоре дос”, Яна Миланова с   ръководител Мая Василева

                                                        III възрастова група:
I място –       ЧОУ „Веда” – „Заплакал е стар бел дедо”, дует Кристина Савова и Радостина Христова с ръководител Иван Дандов
II място –      ЧОУ „Д-р Петър Берон” – „Охридското езеро”, Джоузеф Маджаров с ръководител Веселина Карафезлиева

                                                        IV възрастова група:
I място –     ЧСОУ „Дрита” – „Йовано, Йованке”, Петя Манолова и Радина Михайлова с ръководител Силвия Андонова


 

Категория „Камерни танци”

III възрастова група:

I място -      не се присъжда
II място –     ЧОУ „Д-р Петър Берон” – „Шега”, хореограф Нина Гачевска

Категория „Масови танци”

I възрастова група:

I място –     ЧДГ „Доверие” – „Танц с тояжки” с хореограф Веселина Крумова
I място -      ЧДГ „Мария Монтесори” – „Ръченица” с хореограф Антон Иванов
II място -     ЧДГ „Дрита” – „Северняшки танц” с хореограф Йордан Стоянов
II място -     ЧСОУ „Рьорих” – „Пролетен танц” с художествен ръководител Силвия Николова
III място-     ЧДГ „Мария Магдалена” – „Добруджански ръченик” с хореограф Петко Аврамов и Николай Бояджиев
III място -    ЧДГ „Веда” – „Игри от Добруджа” с хореограф Даринка Владимирова

II възрастова група:

I място –     ЧОУ „Веда” – „Джиновско” с хореограф Даринка Владимирова
II място –     ЧОУ „Веда” – „Ръченица” с хореограф Даринка Владимирова
III място -     ЧОУ “Д-р Петър Берон” – „Дайчово хоро” с хореограф Нина Гачевска

III възрастова група:

I място -      ЧОУ „Веда” – „Варненски танц” с хореограф Даринка Владимирова
II място -      ЧОУ „Д-р Петър Берон” – „Пайдушко с цветя” с хореограф Нина Гачевска

Категория „Музикално-сценични постановки, обичаи и словесен фолклор”

I възрастова група:

I място –     ЧДГ „Доверие” - „Червеното цветенце” и „Заспала е Дешка” с ръководител Веселина Крумова
II място -     ЧДГ „Немо” – „Древен обичай „Мартуване” с ръководител Моника Петрова

II възрастова група:

I място –    ЧСОУ „Дрита” – „Селска поговорница” с художествени ръководители Боряна Илиева и Елизабет Йорданова
II място -     ЧОУ “Д-р Мария Монтесори” – „Хумористичен фолклорен етюд” с художествен ръководител Ангелина Петрова

Специални отличия на журито:

1.    Грамота на БАЧУ за Частни немски училища „Веда” – за масово участие и отлично комплексно представяне във фолклорния преглед „Нашите корени” – 2013г.
2.    Грамота на БАЧУ за Иван Дандов – музикален педагог в ЧНУ „Веда”, за високи творчески постижения и отлично представяне на участниците във фолклорния преглед „Нашите корени” – 2013г.
3.    Грамота на БАЧУ за Даринка Владимирова – хореограф в ЧНУ „Веда”, за високи постижения и отлично представяне на танцовите състави във фолклорния преглед „Нашите корени” – 2013г.
4.    Грамота на БАЧУ за Веселина Димитрова – учител по български език и литература в ЧНУ „Веда”, за отличния сценарий на фолклорния преглед „Нашите корени” - 2013г.

МНЕНИЯ НА УЧЕНИЦИ

ВАШЕТО МНЕНИЕ Е ВАЖНО ЗА НАС!

СПОДЕЛЕТЕ ГО!

Още за "фалшивите" оценки

Дискусионен форум - 14 декември 2017 г.

Как можете да станете член на БАЧУ?

Ако сe интересувате как да станете член на БАЧУ и да имате подкрепата на единствената браншова организация в областта на образованието, моля прочетете повече тук.

Виртуално изложение "Частни училища" 2015 г.

Първото в България виртуално изложение вече е факт. Какво можете да научите от него и как ще ви помогне в избора на училище за вас или вашето дете? Научете повече за виртуалното изложение тук.

 

Субсидии от държавата- повече за програмата.

 Повече за програмата "Парите следват ученика" и ще подпомогне ли държавата учениците, които учат в частни училища. Научете повече за тази програма тук.